Byggehelg våren 2015

Snekring av vegger vel gjennomført!

Helga 11.-12. april gjennomførteDSC03226 Fagverket byggehelg! Prosjektet gikk ut på å bygge to våtromsvegger og to bærende yttervegger.

Studentene blei delt inn i fire grupper og fikk tildelt materialene veggene skulle bestå av. Etter noen kopper kaffe og en gjennomgang av plantegningene satte vi i gang med å måle opp plank, sage de til og spikre det sammen til det som til slutt skulle bli fire flotte vegger på 1×2 m. (Veggene blei satt sammen som «vanlige» våtroms- og yttervegger, bygd  etter dagens standarder.)

Veggene blei så å si ferdigstilte lørdags ettermiddag, det eneste som gjenstod for søndagen var å sette på plass det tilhørende «gulvet» som bl.a. bestod av betong som måtte tørke over natta.

Fagverket takker for en kjempehyggelig og ikke minst lærerik helg og håper alle koste seg like mye som det virket som!

En stor takk til Simen Seiersten som stod for veiledning og hjelp både i forkant av og underveis i prosjektet, takk til IMT for lån av lokale og verktøy og ikke minst en stor takk til Ski Bygg som sponset alle materialene.

DSC03205

 DSC03233DSC03202

DSC03239DSC03244DSC0322911072729_10153124977635399_1661044103136665530_n

Reklame

Legg igjen en kommentar

Fyll inn i feltene under, eller klikk på et ikon for å logge inn:

WordPress.com-logo

Du kommenterer med bruk av din WordPress.com konto. Logg ut /  Endre )

Facebookbilde

Du kommenterer med bruk av din Facebook konto. Logg ut /  Endre )

Kobler til %s